Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach

Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkujemy ręcznie formowane i szlifowane produkty, które dystrybuujemy na rynki całego świata i w kraju.

Nasza zabytkowa fabryka znajduje się w sercu Karkonoszy, w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby i jest dostępna dla zwiedzających. Turyści mogą z bliska podziwiać ręczny proces produkcji szklanych arcydzieł oraz uczestniczyć w warsztatach, gdzie poznają tajniki sztuki szklarskiej.

Huta Julia to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji! Podczas zwiedzania z przewodnikiem doświadczysz tego wyjątkowego przedstawienia jakim jest wytwarzanie kryształu.

Ścieżka turystyczna prowadzi przez wiele działów m.in. miejsca, gdzie doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na oczach turystów. Idąc dalej, zobaczysz wiele innych interesujących stanowisk produkcji – od szlifowania, poprzez nanoszenie przepięknych zdobień aż po kontrolę jakości i misterne pakowanie kryształu.

Podczas całej wizyty nasz przewodnik opowiada o historii, technologii i ciekawostkach związanych z kryształem i jego produkcją.

Oferujemy Państwu również dostosowane do wieku uczestników warsztaty szklarskie: mini-huty, malowania na szkle oraz grawerowania na szkle, gdzie pod profesjonalnym okiem animatorów, samemu, własnoręcznie, w bezpieczny sposób można spróbować fachu hutnika czy zdobnika.

Huta jest czynna codziennie, także w weekendy i święta. Obsługujemy gości indywidualnych i grupy zorganizowane.

Godziny zwiedzania, częstotliwość wejść, ceny biletów, dane kontaktowe oraz inne informacje znajdą Państwo na stronie internetowej: www.hutajulia.com - http://www.hutajulia.com/

DANE ADRESOWE:
Huta Szkła Kryształowego Julia
Ul. Żymierskiego 73
58-573 Piechowice
Tel.: 75 761 24 13 (wewnętrzny 2)
e-mail: turystyka@hutajulia.com
www.hutajulia.com - http://www.hutajulia.com/

Serdecznie zapraszamy do Huty Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach oddalonych od Szklarskiej Poręby jedynie o 6 kilometrów !

Film - https://www.youtube.com/watch?v=YzaYxkvewnA&t=5s