Wejdźcie do świata ciekawostek, niezwykłych zjawisk, barwnych opowieści i przyrodniczych osobliwości...

VisitKarkonosze! Gra regionalna!

Duch Gór siedząc na najwyższej górze, strącił nieopatrznie garniec ze swymi klejnotami. Rozsypały się po całej krainie. Czym prędzej pomóżcie je zebrać! Może zyskacie życzliwość Ducha Gór i się nie rozgniewa?

Podążając przez Krainę Ducha Gór ścieżką usianą niezwykłościami, trafiacie co i rusz na wskazówki, zagadki i zadania. Skryte są pod kodami QR — Duch Gór jest prastary, ale nie są mu obce nowoczesne technologie. Skanujcie kody smartfonem, odkrywajcie karty z tajemnymi znakami, zbierajcie do sakiewek klejnoty i poznawajcie przepiękną krainę Karkonoszy, Gór Izerskich, Gór Kaczawskich, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej.

Przemierzając na rowerze, autem, na nartach i pieszo bogatą w atrakcje, osobliwości i ciekawostki okolicę — bawcie się i uczcie.

Gra planszowo-internetowa dla rodziny lub grupy przyjaciół. Dedykowana 4 graczom, lecz może grać od 2 do 6 osób. Aby w pełni docenić jej walory, niezbędny jest smartfon z dostępem do Internetu.

Pomysłodawcą gry jest Porozumienie Gmin Powiatu Karkonoskiego. Opracowana przez zespół pracowników ds. promocji i turystyki miast i gmin z powiatu. Bajkową grafikę wykonała Matylda Konecka, a Wydawnictwo Ad Rem z Jeleniej Góry jest producentem i wyłącznym dystrybutorem gry.

Grę można kupić:

• w Jeleniej Górze w Wydawnictwie Ad Rem przy al. Wojska Polskiego, w Tramwaju na Placu Ratuszowym oraz w Księgarni BK przy ul. Długiej
• w Szklarskiej Porębie w Informacji Turystycznej przy ul. Jedności Narodowej 1a i Księgarni LIBRA przy ul. Jedności Narodowej 10
• w Karpaczu w Informacji Turystycznej przy ul. Konstytucji 3 Maja 25 i księgarni EMAKS przy ul. Konstytucji 3 Maja 52

Gra jest dostępna również w sklepie on-line Wydawnictwa Ad Rem.