Spotkanie Ryszarda Jaźwińskiego z Marianem Dziędzielemsobota, 18 lutego, godz. 14:00, Skwer Radiowej Trójki, Namiot Spotkań
Marian Dziędziel - Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim. W 1969 ukończył krakowską PWST, gdzie dostał się z adnotacją, iż w ciągu pierwszego semestru musi nauczyć się poprawnego mówienia w języku polskim (wcześniej posługiwał się tradycyjną gwarą śląską). W 1969 dołączył do zespołu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.Za rolę w Weselu został wyróżniony nagrodą za najlepszą rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową. Występ w Krecie przyniósł mu natomiast nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę męską na FPFF. Otrzymał także m.in. Złotą Kaczkę czasopisma „Film” (2010).W 1983 został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. W 2012 otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2013, za wybitne zasługi dla polskiej kultury, za osiągnięcia w twórczości artystycznej i teatralnej, prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (źródło - wikipedia).
Ryszard Jaźwiński - Sporą część życia spędza w kinie.Absolwent studiów dziennikarskich na UW, tych doktoranckich nie pozwoliło mu ukończyć mile absorbujące prowadzenie porannych i popołudniowych audycji "Zapraszamy do Trójki" oraz wielu innych. W Programie III Polskiego Radia zaczął pracować prawie od razu po studiach (od 1991 roku) i wciąż jest to jego pierwsze miejsce pracy.Zawsze wierny swoim zainteresowaniom filmowym, które ukształtowały się w wieku 7 lat, po obejrzeniu "Osiem i pół" Federico Felliniego (pod nieobecność w domu rodziców). Wprawdzie nic wtedy z tego filmu nie zrozumiał, ale sceny z Saraghiną na plaży na zawsze wzbudziły w nim zrozumiałą fascynację kinem. Dziennikarz, obserwator, juror, moderator spotkań z filmowcami, a ostatnio nawet DJ na wielu festiwalach filmowych w kraju i zagranicą.Od 1997 roku jest autorem audycji "Trójkowo, filmowo", trzykrotnie nominowanej do prestiżowej Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (w każdej edycji od początku jej istnienia) i wreszcie uhonorowanej Nagrodą w 2010 roku. Prawdopodobnie pobił rekord Trójki w obecności "na żywo" na antenie - bez przerwy dziewięć i pół (!) godziny (od północy Noc Oskarów w Trójce, a później poranne "Zapraszamy do Trójki" do 9.30) (Źródło - www.polskieradio.pl).
Plakat do pobrania
Organizatorzy:
Partnerzy i sponsorzy:
.
Miejsce wydarzenia: Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie, ul. 1 Maja
1 Maja 1, 58-580 Szklarska Poręba, Polska